Home / Gratulujeme Manchester City! Gratulujeme Guardiolovi!

Gratulujeme Manchester City! Gratulujeme Guardiolovi!

Triple Crown - je nejslavnější sláva týmu nejvyšší ligy! Když se podíváme zpět do historie pěti hlavních lig, odehrálo se celkem 7 zápasů a v historii Premier League to dokázal pouze Dresy Manchester United v sezóně 1998-99. Nyní, po Manchesteru United, se Manchester City stal druhým týmem v Premier League, který vyhrál trojitou korunu v jediné sezóně. Je to také podruhé v osobní trenérské kariéře Guardiola, kdy dovedl tým k zisku Triple Crown. Vítězná trojnásobná kampaň Manchesteru City v této sezóně byla plná dramatu a v Premier League dlouho táhli za Arsenalem. Teprve v dubnu našli šanci předběhnout a nakonec vyhráli tři po sobě jdoucí tituly Premier League. V manchesterském derby ve finále FA Cupu přispěl nejrychlejším gólem a dvakrát skóroval Gundogan v Fotbalové Dresy Manchester City . Manchester City opět vyhrál finále. Ve finále Ligy mistrů, trefou Rodriho a nádherným zákrokem Edersona, získal Manchester City první trofej Ligy mistrů v historii týmu, jak si přál. Poté, co Manchester City zažil nespočet neúspěchů, vytvořil si konečně vlastní éru. V sezóně 2008-09 vedl Guardiola Barcelonu k tomu, aby vyhrála La Ligu, Královský pohár a Ligu mistrů a poprvé vyhrála Triple Crown. O dvanáct let později Guardiola, který se setkal s mnoha pochybnostmi, opět dovedl svůj tým k zisku trojkoruny. Osvědčil se tím, že vyhrál Premier League, FA Cup a Ligu mistrů po sobě a stal se jediným hlavním trenérem, který vyhrál Triple Crown dvakrát ve dvou sezónách. Přestože je v jeho trenérské kariéře ještě dlouhá doba, stal se hlavním trenérem s druhým největším mistrovským oceněním ve fotbalové historii po Fergusonovi.