Home / V Lize Mistrů Arsenal Doma Remizoval S Bayernem 2:2

V Lize Mistrů Arsenal Doma Remizoval S Bayernem 2:2

V prvním zápase čtvrtfinále Ligy mistrů se Arsenal, lídr Premier League, po 14 letech vrátil mezi nejlepší osmičku Ligy mistrů. Arsenal tváří v tvář svému starému rivalovi Bayernu doma nevyhrál, ale ukončil sérii tří porážek proti Bayernu. Mnoho fanoušků vyjádřilo lítost nad výsledkem 2:2, ale také se to očekávalo. V prvním poločase hrály obě strany útok i obranu, ale více držel míč domácí Arsenal. Ve 12. minutě hry vstřelil Saka tváří v tvář tříčlenné obraně první gól týmu. Pak ale hráči v Dres FC Bayern Mnichov rychle přešli do protiútoku a s asistencí Goretzky Gnabry vstřelil gól a vyrovnal skóre. Ve 30. minutě hry se Sane dostal k příležitosti pokutového kopu. Kane udělal pokutový kop a Bayern se ujal vedení 2:1. V 76. minutě druhého poločasu Jesus asistoval Trossardovi ke skórování a pomohl týmu vyrovnat skóre a ukončit sérii tří proher proti Bayernu. Za zmínku stojí, že ke kontroverzní scéně došlo v 67. minutě tohoto utkání. Poté, co Arsenal dokončil střídání, rozhodčí zapískal do píšťalky, aby signalizoval výkop. Brazilský obránce Gabriel v Arsenal Fotbalové Dresy přímo zvedl míč rukama a přihrál míč Rayovi. Rozhodčí se k tomu nevyjádřil. Hráči Bayernu protestovali a věřili, že by to měl být pokutový kop. Trenér Bayernu Tuchel po zápase vyjádřil hněv a věřil, že rozhodčí udělal obrovskou chybu. V závěrečné fázi hry upadl Saka v pokutovém území na zem a pokutový kop nebyl nařízen, což také vyvolalo po zápase obrovské kontroverze. Ale v každém případě je hra u konce a o vítězi se rozhodne v Allianz Areně ve druhém kole. Nevím, jaké vzrušující scény přinesou fanouškům.